Accessibility Links

Evoliucija

1val. 37min. Evoliucija 2021

Nuo siurrealistiško Antrojo pasaulinio karo atsiminimo iki šiandienos Berlyno – trys vienos šeimos kartos negali suvokti savo praeities gyvendamos visuomenėje, kurioje dar neužgijusios istorijos žaizdos. Atmintis ir tapatybė yra takios kaip ir vanduo, jungiantis šio triptiko epizodus – skausmas ir stigma srovena nuo Evos iki Lenos, tada iki Jono. Traumos perduodamos iš kartos į kartą įgauna vis naujų formų dabartyje, tačiau šeimos, o kartu ir visuomenės ateitis atrodo viltinga.  

„Teatro ir kino genijaus kūryboje pasikartojanti antisemitizmo tema darkart tampa naujojo filmo ašimi, kur provokuojama klausimu – ar tikrai galime jaustis saugūs ir kalbėti apie nepagrįstos neapykantos kitam pabaigą? O gal antisemitizmo veidai klastingai pasikeitę? Įtaigus pasakojimas perpina šiuolaikinius ir istorinius kontekstus, kad primintų svarbiausia – šviesi ateitis galima tik susitaikius su praeities tamsuma.“ (Aistė Račaitytė)   

Three generations of a family, from a surreal memory of World War II to modern day Berlin, are unable to process their past in a society still coping with the wounds of its history. Like the water that connects the episodes in this triptych, memory and identity are fluid, and how we relate to it can drown or buoy. The pain and stigma trickles from Eva to Lena and then Jonas. While generational traumas find new expressions in the present, the family and society look towards a more hopeful future.

Filmą pristato:

enter image description here

Programą pristato:

enter image description here

Režisierius(-ė)

Kornél Mundruczó

Scenarijaus autorius(-ė)

Kata Wéber

Prodiuseris(-ė)

Michael Weber

Prodiuseris(-ė)

Viola Fügen

Prodiuseris(-ė)

Viktória Petrányi

Operatorius(-ė)

Yorick Le Saux

Montažo režisierius(-ė)

Dávid Jancsó

Kompozitorius(-ė)

Dascha Dauenhauer

Kalbos

vengrų, vokiečių

Subtitrai

Lietuvių Kalba, English

Šalys

Vokietija, Vengrija

Taip pat gali patikti

Kur bežiūrėčiau – miško tankmė
1val. 52min. Forest – I See You Everywhere 2021